Jazyková škola UPLIFT
Úvodní strana > Britské centrum Knihovny Univerzity Palackého

Britské centrum Knihovny Univerzity Palackého

Britské centrum je součástí Knihovny Univerzity Palackého a nabízí specializované služby v oblasti studia a výuky angličtiny, jazykových zkoušek a mezinárodních jazykových certifikací. Na bázi partnerství spolupracuje s Jazykovou školou UPLIFT, ale také s British Council, což je rozsáhlá organizace s celosvětovou působností (s centry ve více než 100 zemích) šířící britskou kulturu, jazyk, informace o možnostech vzdělání ve Spojeném království apod.

V Britském centru najdete knihovnu s unikátní nabídkou literatury vhodné pro všechny zájemce o studium angličtiny. Fond knihovny je budován s cílem, aby každý zájemce o studium angličtiny našel materiály pro svoji jazykovou úroveň.

Klienti Jazykové školy UPLIFT dostávají slevu 50 % na roční členství v knihovně Britského centra.

Stipendijní podpora pro studenty FF UP

Od roku 2016 nabízí děkanát FF UP stipendijní podporu pro studenty, kteří úspěšně složí mezinárodní zkoušku z angličtiny.

Studenti FF UP, kteří během jejich řádného studia složí v Britském centru KUP úspěšně zkoušku Cambridge English, mají nárok na podporu ve výši 10% z ceny zkoušky FCE, 20% z ceny zkoušky CAE a 40% z ceny zkoušky CPE. Stipendijní podpora se vyplácí zpětně na základě předložení certifikátu ze zkoušky.

Další informace o stipendijní podpoře najdete zde.

V Britském centru naleznete

Učebnice pro všechny jazykové úrovně.
Materiály ke Cambridgeským zkouškám (včetně originálních testů z minulých let).
Obchodní angličtinu pro všechny jazykové úrovně.
Metodické příručky pro učitele angličtiny.
Zjednodušenou četbu s nahrávkami na CD.
Klasickou a moderní beletrii (i na CD).
Kurzy na DVD.
Gramatiky a slovníky, jazykové testy s klíči.
Filmy na DVD (většinou s anglickými titulky).
Hudbu na CD.
Reálie Velké Británie.
Dvojjazyčné čtení a britské časopisy.

Knihovna dále nabízí

Mezinárodní zkoušky z angličtiny

Tyto zkoušky se v Olomouci konají v průběhu celého roku, jsou zařazeny do mezinárodního systému pro hodnocení úrovní znalosti evropských jazyků a jsou uznávané univerzitami, firmami a státními institucemi ve většině zemí světa. Zkoušky skládají lidé, kteří chtějí zlepšit své šance k získání dobrého zaměstnání, zvýšit si kvalifikaci, dobře se jazykově připravit na studijní či obchodní cestu do zahraničí nebo získat mezinárodně uznávaný certifikát, který potvrdí jejich úroveň angličtiny. Kromě učebnic, testů s klíči, kazet s poslechovou částí testu a DVD s ukázkou interview zde najdete i originální testy z minulých let.

Metodické semináře pro učitele angličtiny

Tyto semináře jsou organizovány většinou ve spolupráci s britskými nakladatelstvími a dalšími renomovanými subjekty. Pro učitele na školách jsou často jedinou možnou formou dalšího vzdělávání, pro studenty jsou vítaným doplňkem studia.

Čtenářský klub

Členy čtenářské skupiny jsou převážně pedagogové (angličtináři) a čtenářská skupina je pro ně jednou z možností, jak se seznamovat se současnou britskou beletrií.

Autorská čtení, výstavy, literární večery, studentské besedy atd.

Přehled všech dosavadních a plánovaných akcí najdete na www.bc.upol.cz.

Zaměstnanci Britského centra rádi každému poradí při volbě přiměřené úrovně zkoušky. Také Vám pomůžou s výběrem nejvhodnějších studijních materiálů. Po předchozí telefonické domluvě je pro skupiny možné zorganizovat exkurze.

Kromě veřejné knihovny a služeb souvisejících s organizací jazykových zkoušek nabízí Britské centrum přednášky, semináře, workshopy, prezentace a soutěže určené pro nejširší veřejnost.

Otevírací doba Britského centra

PO zavřeno
ÚT 9–12 13–17
ST 9–12 13–17
ČT zavřeno 13–17
9–15 zavřeno
SO 9–12 zavřeno

Adresa
Ústřední knihovna
Biskupské nám. 1
771 11 Olomouc

Tel.: 585 631 874
E-mail: bc@upol.cz
www.bc.upol.cz

© Filozofická Fakulta Univerzity Palackého v Olomouci 2015
tř. Svobody 26, 779 00 Olomouc, Česká republika
Tel: 420 734 261 197

O nás » Kurzy » Překlady » Tlumočení » Soft-skills » Náš tým » Kontakt

Smluvní podmínky   Statut jazykové školy

Filozofická fakulta UPBritish CouncilOSD